Ustawienia

Wtorek, 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzy, Wojciech
pochmurno

Przedświąteczne odwiedziny wolontariuszy w hospicjum

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela”.

(św. Jan Paweł II)

Zaangażowanie poprzez pomoc potrzebującym jest dla młodych wolontariuszy prawdziwą lekcją miłości, empatii i życzliwości wobec drugiego człowieka.

Wolontariusz to człowiek, który bezinteresownie pomaga innym. Dzięki temu czuje, że żyje pełniej i piękniej. Staje się bardziej odpowiedzialny, wrażliwy i zdobywa doświadczenie.

Wolontariusze mają możliwość uwrażliwiania się na potrzeby innych poprzez różnego rodzaju działania na rzecz potrzebujących. Święta Wielkiej Nocy, to czas szczególny i wyjątkowy, który przywraca radość i daje nadzieję. Wizyta wolontariuszy w hospicjum to zawsze dodatkowy promyk, rozświetlający trudny czas walki z chorobą.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach

Ósmoklasiści Szkoły Podstawowej w Skokach pod opieką pani Elżbiety Chojnackiej odwiedzili tuż przed Świętami Wielkiej Nocy hospicjum. Przebywającym tam chorym, ich opiekunom, wolontariuszom i pracownikom zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dostarczył on zebranym wielu głębokich przeżyć, a uczniom z pewnością uświadomił, jak muzyką i pięknym słowem można wzruszać tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Z okazji zbliżających się Świąt uczniowie przekazali pacjentom drobne upominki w postaci kartek świątecznych wykonanych przez uczniów oraz wielkanocne pisanki, które zostały zawieszone nad łóżkami pacjentów.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Morakowie

Szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę charytatywną dla naszego Hospicjum. Przedstawiciele uczniów szkoły: Julki, Leny, Kai, Kariny, rodziców pani Konopińskiej wraz z opiekunem wolontariatu panią Anią, dostarczyli zebrane dary (środki czystości, różne artykuły higieniczne i wodę) do hospicjum. Zostali tam serdecznie przyjęci przez personel oraz zapoznali się z placówką i jej działaniem. Wolontariuszki otrzymały koszulki, które posłużą w hospicyjnej akcji ,,Żonkilowe Pola Nadziei”.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Promyk'' pod opieką pani Mileny Wienke i pani Marioli Witt-Wójtych odwiedzili naszych podopiecznych i pracowników Hospicjum w Wągrowcu. Młodzież przekazała dla pacjentów samodzielnie wykonane kartki świąteczne z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Promyk'' zadeklarowali gotowość do dalszej współpracy koła wolontariatu z hospicjum i prowadzeniu akcji wspierających hospicjum.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach

Uczniowie SP im. Powstańców Wielkopolskich w Radwankach we współpracy z parafią św. Kazimierza w Podstolicach i kościołem filialnym pw. św. Maksymiliana Kolbe w Podaninie, zorganizowali zbiórkę rzeczową dla naszego hospicjum w Wągrowcu. Artykuły, które udało się zebrać młodzieży (pieluchy, chusteczki, papier toaletowy, ręczniki papierowe, maseczki, rękawiczki, artykuły papiernicze, czajnik elektryczny, wodę), zostały dostarczone przed Świętami Wielkanocnymi wraz z życzeniami do hospicjum. Koordynatorem akcji była pani Halina Gapińska.

Praca w Szkolnych Kołach Wolontariatu uczy młodzież otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje poczucie odpowiedzialności za innych. W zderzeniu z cierpieniem terminalnie chorego, najważniejsza jest obecność drugiego człowieka, dobre słowo, chwila uwagi, czuły dotyk, ale nie mniej ważne są rzeczy materialne zaspakajające podstawowe potrzeby chorych, artykuły higieniczne i inne środki.

Wszystkim Wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy za ich bezinteresowną i bezcenną posługę, która wlewa wiele radości do serc naszych pacjentów. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom oraz całej społeczności zaangażowanej w te akcje. Dziękujemy każdemu, kto wsparł datkami te przedsięwzięcia. Te drobne, dobre uczynki są bezcenną pomocą dla innych, wzbogacają nasze serca i czynią nas lepszymi.

Źródło:

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.
Zamknij popupPrzykładowy popup