To nic nas nie kosztuje, zajmuje zaledwie chwilę, a może pomóc terminalnie chorym. Rozlicz się bezpłatnie on-line i podaruj 1,5% swojego podatku dla naszego Hospicjum. Co ważne, przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.
Poniżej linki darmowych programów do rozliczania PIT w wersji dedykowanej: Stowarzyszeniu im. ks. J.N. Musolffa w Wągrowcu.
lub w ramach usługi Twój e-PIT. To automatycznie przygotowane i udostępnione od 15 lutego przez Krajową Administrację Skarbową, roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych.
Przy sprawdzaniu poprawności rozliczenia, przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową, prosimy o wprowadzenie naszego numeru KRS 0000058949
Jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, musisz wcześniej zmienić sposób rozliczenia na: > wspólnie z małżonkiem <.
Jeżeli sam/a/ nie możesz rozliczyć się, przynieś dokumenty do Hospicjum przy ul. Brzozowej 23 (8.00-14.00) i zostaw je. Rozliczymy Twoje zeznanie i odbierzesz je w dogodnym dla Ciebie czasie.
Nie zapomnij przynieś ze sobą:
- Rozliczonego Pit-a 37 za 2023 rok,
- Wszystkich PIT-ów otrzymanych w tym roku od pracodawców i/lub ZUS,
- Dokumentów związanych z ulgami i odliczeniami.
Uwaga! Nie wypełniamy zeznań podatkowych osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz otrzymujących dochody z pracy za granicą.
Każdy podatnik w swoim rocznym rozliczeniu, może również wyrazić zgodę, na udostępnienie przez US, swoich danych osobowych – celem poinformowania Stowarzyszenia o tym, kto przekazał na jego rzecz 1,5% podatku.
Państwa pomoc jest dla nas bardzo ważna.
W imieniu pacjentów hospicjum oraz własnym, za czułe serce i chęć pomocy
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !
Najlepszy sposób na rozliczenie e-PIT za 2023 rok.
Program e-pity krok po kroku pomaga wypełnić deklarację podatkową PIT 2023. Wybiera właściwy formularz (PIT-36, PIT-37, inny), potrzebne dokumenty, wylicza podatek i wysyła PIT do Urzędu Skarbowego.
Od 15 lutego 2024 na Portalu Podatkowym (podatki.gov.pl), będzie czekał dla Ciebie wstępnie przygotowany Twój e-PIT 2023. W Programie e-pity możesz bezpiecznie wczytać Twój e-PIT, sprawdzić i wysłać e-PIT. Po prostu.
Z Programem e-pity 2023 online nie musisz znać się na podatkach, nie musisz też znać szczegółowo wszystkich zmian w PIT 2023). Wypełnisz swojego PIT-a za 2023 rok szybko i bezpiecznie - przez internet. Możesz skorzystać także z naszych poradników w dziale ABC podatki lub pobrać darmowy e-book.
Jak wypełnić PITa?
Wypełnianie PITów kojarzy się nam z czymś nieprzyjemnym, czasochłonnym i bardzo skomplikowanym. Opowiemy Ci jak wypełnić PIT krok po kroku i już po kilku minutach będziesz go mógł wysłać do Urzędu Skarbowego pocztą tradycyjną lub jeszcze szybciej przez internet on-line.
A więc … zaczynamy!
1. Uruchom program i uzupełnij swoje dane podatnika ręcznie lub wczytaj je do Twojego zeznania w programie e-pity® korzystając z usługi Twój e-PIT - bezpośrednio z serwerów Ministerstwa Finansów. Usługa zdecydowanie upraszcza przygotowanie ostatecznej deklaracji podatkowej, jeśli zatem nie chcesz uzupełniać swoich danych ręcznie, skorzystaj z tego rozwiązania. Możesz również wypełnić Twojego PIT-a w Kreatorze krok po kroku, wypełniając go ręcznie.
2. Jeśli jesteś małżonkiem i rozliczacie się wspólnie, dodaj do listy Podatników również dane swojej żony/ męża.
Nie musisz liczyć podatku PIT za 2023 ręcznie ani obawiać się, że samodzielnie nie dasz rady. Kreator w Programie e-pity® poprowadzi Cię krok po kroku i wyliczy wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo od razu z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.
3. Jeśli oprócz kwot wykazanych w usłudze Twój e-PIT posiadasz inne przychody - to wykaż je samodzielnie. Dodaj swoje źródła przychodów (jeśli jesteś osobą w wieku do 26 lat, to nie zapominaj też o przychodach zwolnionych z podatku z umowy o pracę lub zlecenie). Weź po prostu pierwszy z brzegu PIT-11, nadaj mu Twoją nazwę w programie, może to być np. nazwa firmy (pracodawcy) i przepisz dokładnie kwoty do programu – ekran aplikacji wygląda identycznie jak PIT-11, 8C, czyli jak ten, który trzymasz w ręce. Naprawdę, ciężko się pomylić, ale ponieważ to bardzo ważny moment wypełniania PITa, program poprosi o weryfikację. Po uzupełnieniu, odłóż go na kupkę po prawej stronie. Ta strona symbolizuje spokój i harmonię. Te same czynności należy wykonać w przypadku małżonka/małżonki, jeśli prowadzisz firmę itp., aż wpiszesz już wszystkie rodzaje przychodów do programu.
4. Jeśli poprzez usługę Twój e-PIT nie wprowadzono całości przysługujących Ci ulg lub ulgi te wprowadzone zostały nieprawidłowo - zmodyfikuj swój przygotowany PIT i wykaż prawidłowe kwoty ulg. Wszyscy lubimy przecież dostawać dodatkowe pieniądze. Jeżeli wychowujesz dzieci, w tym momencie możesz skorzystać z bardzo popularnej ulgi nazywanej ulgą na dzieci (więcej na ulgi i odliczenia). Pamiętaj, że możesz też korzystać z ulgi internetowej, rehabilitacyjnej i wielu innych.
5. Właśnie skończyłeś wypełniać swój PIT. Jedyne, co Ci pozostało, to wydrukowanie swojej deklaracji podatkowej lub wysłanie jej przez Internet na serwery Ministerstwa Finansów (e-deklaracje.gov.pl).
Ulgi podatkowe
W rozliczeniu za 2023 r. dopuszczalne jest korzystanie z ulg podatkowych oraz kwoty wolnej od podatku. Rozliczający się na PIT-36, PIT-37, PIT-28 mają możliwość odliczać:
ulgę z tytułu wychowywania dzieci,
ulgę termomodernizacyjną - ocieplenie domu,
ulgę rehabilitacyjną,
darowizny: na cele edukacji zawodowej, kultu religijnego, na rzecz krwiodawstwa, na organizacje pożytku publicznego, na cele charytatywno-opiekuńcze kościołów i kościelnych osób prawnych,
darowizny na walkę z COVID, darowizny sprzętu komputerowego na rzecz organów prowadzących jednostki oświatowe,
na internet,
na robotyzację,
na inwestycje (w spółkę alternatywną),
na marketing nowych produktów,
na zakup terminala płatniczego,
na produkcję nowych towarów,
na zakup i renowację zabytków,
z tytułu składek na rzecz związków zawodowych,
na działalność sportową, kulturalną, kształcenie wyższe,
z tytułu zwrotu nienależnie pobranych świadczeń, które wcześniej podwyższyły ich podstawę opodatkowania,
ulgi na badanie i rozwój,
ulgi IP-BOX (preferencyjnej stawki podatkowej),
z tytułu zapłaconych składek ZUS, składek na indywidualne konto zabezpieczenia społecznego (IKZE) i składek na ubezpieczenie zdrowotne,
ulgę abolicyjną (ulgę dla zarobków zagranicznych),
z tytułu nierzetelnych płatności,
stratę z lat wcześniejszych.
Dodatkowo podatnicy rozliczający się na PIT-36 i PIT-37 mogą odliczać tzw. kwotę wolną - zmniejszającą podatek (w zależności od zarobków wynosi ona do 3600 zł rocznie).
Odliczania ulg podatkowych w 2023 r. pozbawieni są rozliczający się na PIT-38 (poza rozliczaniem straty z lat wcześniejszych), PIT-39, PIT-16A (poza składkami na ubezpieczenie zdrowotne, które mogą odliczać).